Zespoły grające muzykę na żywo mogą pochwalić się bardzo dużą popularnością. Przeważnie wykorzystywane są one przy najróżniejszych potańcówkach, na weselach, studniówkach oraz imprezach firmowych. Popularność najlepszych z nich nie powinna dziwić – te najbardziej doświadczone bowiem, potrafią zagwarantować fantastyczną zabawę wszystkim uczestnikom imprezy. O jakości wybranego zespołu może świadczyć przykładowo ilość zarezerwowanych terminów. Im jest ich więcej, tym bardziej świadczy to o klasie wybranego zespołu, jego umiejętnościach i wykonywanych utworach. Nie może nikogo dziwić, że najlepsze zespoły weselne mają zarezerwowane terminy w wielu przypadkach nawet dwa lata do przodu! Warto wobec tego zastanowić się nad głównymi cechami, jakie powinien posiadać zespół muzyczny występujący na żywo. Jakie czynniki decydują o pozytywnym odbiorze wybranego zespołu muzycznego przez uczestników zabawy?

Na pewno członkowie takiego zespołu muszą mieć dobrze opanowany instrument na jakim grają. Jest to rzecz zrozumiała, niemniej w wielu przypadkach osoby grające w przeróżnych kapelach nie mają swobody grania oraz wyczucia muzyki, co niestety przekłada się na jakość wykonywanych przez nich utworów. Bardzo dobry zespół muzyczny to wobec tego taki, w którego składzie znajdują się muzycy mający odpowiednio opanowane instrumenty. Niemniej to nie wszystko. Oprócz umiejętności bowiem, bardzo istotny jest tzw. feeling. Niełatwo to wyjaśnić, jednak w najprostszych słowach chodzi o znakomite zgranie zespołu, „czucie” wybranej muzyki wyczuwalne przez uczestników zabawy. Taki feeling mają przeważnie członkowie zespołu muzycznego grający ze sobą od dawna.

Każdy znakomitej jakości zespół muzyczny musi również mieć wokalistę lub wokalistkę o dobrym głosie. Nie jest niezbędny głos niepowtarzalny, bo do tego rodzaju grania wystarcza głos przyjemny dla ucha, „nieprzeszkadzający” słuchaczom, który idealnie zgrywa się z zespołem. Brak dobrego wokalu w zespole zdecydowanie ujmuje jego jakości, z tego powodu każdy zespół powinien zadbać o wokalistkę albo wokalistę którego głos nie drażni ale zachęca.

Ostatnią istotną cechą zespołu muzycznego jest zdolność wciągnięcia do zabawy. W tym celu nieoceniona jest osoba wodzireja, który potrafi wywabić na parkiet ludzi swoją osobowością, interesujacymi zabawami bądź też nastawieniem. Każdy zespół, który posiada tego typu osobę ma ogromną przewagę nad konkurencją.

http://designowosc.pl/