Wrocław jest jednym z najmocniej zkomputeryzowanych miejscowości Polski. Największa ilość przedsiębiorstw z tego miejsca oferuje swoje działalności przez portale www, najbardziej pokaźna liczba osób ma swoje witryny w Internecie. We Wrocławiu istnieje najlepszy wskaźnik komputerowców, grafików komputerowych i pozycjonerów w zachodniej Polsce i jest to jedno z najlepszych miejsc w naszym kraju pod tym względem. Oprócz tego istnieje spis, w którym znajdują się i ilość stron, która tam się znajduje jest w rzeczywistości niespotykanie duża. Zastanówmy się, co wpływa na tak duży poziom cyfryzacji Wrocławia.

Patrząc na tę kwestię w sposób geograficzny będziemy mogli dojść do stwierdzenia, że to bliskie obecności lepiej wykształconego świata Europy Zachodniej sprawia, że komputeryzacja rozwija się tak dobrze. Obecność stolicy Śląska może jednak posiadać taki rodzaj oddziaływania, który polega na tym, że zachodnie firmy informatyczne będą starały się inwestować w Polsce, gdzie koszta prowadzenia przedsiębiorstwa są o wiele niższe. Względy edukacyjne podpowiadają, że jest tak ze względu na dużą liczbę szkół informatycznych tak samo na stopniu szkół licealnych, jak i studiów. Możliwe, że jest to wynik spraw społecznych, według których osoby ze śląska są bardzo dobrze nastawieni na rzeczy nowoczesne technologicznie, a ich skłonność powoduje chęć budowania własnych stron w sieci internetowej.

Widzimy, że jest bardzo duża liczba możliwych przyczyn progresji informatyki w stolicy Śląska i nie za bardzo wiadomo co sprawia, że akurat to miejsce jest tak bogate w tym temacie. Teraz strony Wrocław stanowią niezłą część portali z całego kraju. Śląskie portale www widoczne są na tle pozostałych pod względem ich jakości. Bardzo rzadko spotkamy stronę z Wrocławia, która wygląda nieprawidło graficznie. Lokalni graficy troszczą się o to, by strony Wrocław doskonale potwierdzały fakt cyfryzacji tego miasta.

Wrocław będący stolicą polskiej branży informatycznej już tak mocno znajduje się w tej branży, że większość największych projektów jest tworzona w tym mieście, a wrocławscy webmasterzy są najlepiej opłacanymi w Polsce. Najmocniej namawiam studentów informatyki i młodzież trudniącą się programowaniem do składania cv do dolnośląskich firm, ponieważ one nieustannie potrzebują nowej siły roboczej, która naturalnie do taniej nie będzie należała. Wrocław jest miejscem przyjaznym i pomocnym dla webmasterów, a oni są dla tego miasta sposobem na rozwój i przypływ rodzimego i obcego kapitału, co przydaje się odpowiedniemu rozwijaniu się miasta pod wieloma względami.