http://www.youtube.com/watch?v=OmWPZszxBw4

Jakie elementy musi zawierać wesele, żeby było ono udane a także zapewniło rewelacyjną zabawę tak nowożeńcom jaki i zaproszonym gościom? Z całą pewnością jest ich dużo – klimatyczny lokal, zachwycający wystrój albo pyszne potrawy, niemniej jednak kluczową kwestią w sprawie udanego wesela  jest z pewnością zespół weselny. Niemniej jednak obecnie funkcjonuje ich tak dużo, że trudno jest podjąć decyzję o doborze jednej, która będzie potrafiła zagwarantować nam idealne wesele. W takim przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na najistotniejsze kwestie, które pomogą odrzucić zespoły słabsze, a skupić się jedynie na tych, które warte będą naszej uwagi.

Rzecz jasna najlepszym sposobem na zawężenie listy kapel, spośród których będziemy chcieli dokonać wyboru jest zasięgnięcie opinii wśród naszych bliskich albo osób, które w ostatnim czasie wielokrotnie bywały na weselach. Na pewno kojarzą oni różne kapele które warto będzie polecić. Jeżeli w trakcie rozmów z różnymi osobami nazwy jakichś kapeli będą pojawiały się często to oznacza, że konkretnym zespołom należałoby przyjrzeć się bliżej. W konsekwencji otrzymamy 3-4 zespoły weselne z wrocławia z których zdolnościami zaznajomimy się bliżej.

Należy posłuchać danej kapeli podczas wesela, przykładowo wybierając się pod dom weselny w którym będą grać. Słuchanie zespołu na próbie bądź z płyty demo nie pokaże w pełni jego możliwości, dlatego tak istotne jest, żeby usłyszeć go na żywo. W trakcie takiego słuchania zwróćmy uwagę na to jak brzmi konkretny zespół, jak zgrywają się poszczególne instrumenty, czy wybrane przez nas kapele weselne grają równo a także jak brzmi wokal w wybranym zespole. Powinniśmy poza tym zwrócić uwagę na kontakt zespołu z bawiącymi się gośćmi oraz na to, czy w zespole jest wodzirej. Bez wątpienia obecność osoby która potrafi złapać świetny kontakt z gośćmi weselnymi będzie bardzo dużym plusem konkretnej kapeli.

Przesłuchując kapele weselne warto także zastanowić się nad tym jak pragnęlibyśmy, aby konkretny zespół grał. Jeśli na naszym weselu zdecydowaną większość gości stanowić będą ludzie starsi, to wówczas należy zdecydować się na orkiestrę, która w swoim repertuarze będzie miała klasyczne piosenki weselne, doskonale znane starszym osobom. Natomiast w przypadku przewagi osób młodych, wtedy dobrym pomysłem będzie postawić na zespół grający nowocześnie, posiadający najnowsze piosenki w repertuarze a także zapewniający ciekawe, nierzadko nawet bardziej rockowe, aranżacje.